Ukraina / Polskie Ślady

Prezentowane zdjęcia nie mają budzić żadnej nostalgii za polskością na „kresach”  , co najwyżej w niektórych przypadkach pokazywać przyczyny  upadku  dawnej Rzeczypospolitej (Targowica nad rzeką Sieniawką, postać Szczęsnego Potockiego i Zofii Wittowej, etc)

1 reply

  1. Najgorsza sprawa polega na tym że nacjonaliści i ludzi, których nic nie obchodzi oprócz swej kieszeni rządzą, na Zachodzie Ukrainy i jako skutek ich rządów straciliśmy już wiele zabytków, które mogłyby być dobrą atrakcją dla turystów. Nacjonaliści pragną, żeby to się samo zniszczało, ponieważ kojarzy im się z dobą zniewolenia ze strony Polaków, inni natomiast i rządzący zamykają oczy na istnienie tych zabytków i ich kulturalną wartość. Też czekają żeby jak najprędzej to się zniszczało a ziemie mogli sprzedać komuś i wyprać pieniędzy.
    Szkoda że poziom świadomości bożków władzy na Ukrainie nadal zostaje na poziomie przedfeudalnym a raczej rodowym, kiedy to ja-ego, rodzina i rodzeństwo stoi na pierwszym miejscu i nic poza tym nie obchodzi.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: