Wzór powiadomienia o popełnieniu przestępstwa groźby karalnej

Wzór

Warszawa, dn. 1 stycznia 2015 r.
Jan Kowalski
ul. Marszałkowska 1
00-001 Warszawa
PROKURATURA REJONOWA
WARSZAWA ŚRÓDMIEŚCIE
ul. Krucza 38/42
00–512 Warszawa

ZAWIADOMIENIE POKRZYWDZONEGO O POPEŁNIONYM PRZESTĘPSTWIE ORAZ WNIOSEK O ŚCIGANIE
Informuję o popełnieniu przez [imię i nazwisko podejrzanego] przestępstwa groźby karalnej i wnoszę o wszczęcie i przeprowadzenie postępowania karnego.

Jednocześnie składam wniosek o ściganie [imię i nazwisko podejrzanego] o w/w przestępstwo popełnione na moją szkodę.

UZASADNIENIE
Jestem publicystą zajmującym się między innymi informowaniem o wydarzeniach na Ukrainie i występującym w obronie integralności terytorialnej Ukrainy. Moje artykuły zamieszczam głównie w Internecie, w tym na portalach społecznościowych.
Pod niektórymi z moich artykułów opublikowanych na portalu społecznościowym facebook w dniu 19 grudnia 2014 r. pojawiły się komentarze, które odbieram jako realną groźbę ataku na moją osobę a wyczerpującą znamiona przestępstwa groźby karalnej, określonej w art. 190 Kodeksu Karnego. Najpoważniejszym z nich jest komentarz Pana [imię i nazwisko podejrzanego] o następującej treści: „Wiem gdzie mieszkasz, jak Cię znajdę to zabiję jak psa”. Z licznych wpisów Pana [imię i nazwisko podejrzanego] wynika, że jest osobą agresywną, o bardzo radykalnych poglądach i niejednokrotnie gloryfikującą użycie przemocy fizycznej wobec przeciwników politycznych. Moje obawy są tym bardziej uzasadnione, że zarówno mój wizerunek, jak i miejsce zamieszkania zostały upublicznione w sieci Internet, a groźby Pana [imię i nazwisko podejrzanego] w stosunku do mojej osoby pojawiły się nie po raz pierwszy.
Świadkami tych gróźb byli: Jan Nowak zam. w Warszawie przy ul. Hożej 10/12 oraz Maria Konopnicka zam. w Warszawie, przy ul. A. Mickiewicza 11.

Jan Kowalski

2 replies

  1. Witam, mam pytanie.
    Mieszkam poza granicami Polski, otrzymałem groźbę karalną na pocztę głosową od osoby z polski. Zgłosiłem to w miejscu obecnego zamieszkania, niestety oni nie zgłaszają tego w Polsce.
    Czy muszę osobiście zgłosić to w Polsce czy można to zrobić w inny sposòb??

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: