DOKUMETACJA „Przeciw mowie nienawiści”

Na tej stronie zbierane są materiały dokumentujące mowę nienawiści i wykluczania”.  I Ty możesz się dołączyć, zamieszczając w komentarzu dostępne Ci przykłady Pozdrawiam i z góry dziękuję za współpracę

Przypadek 8:Kulturę chrześcijańską należy wyśmiać

 

Felieton Romana Pawłowskiego z cyklu Kronika Wypadków Kulturalnych

[…] Przypomnijmy, że po zdelegalizowaniu Krytyki Politycznej jako organizacji terrorystycznej, władze Warszawy anulowały umowę na wynajem kawiarni Nowy Świat i oddały lokal „Frondzie”. Odważna decyzja prezydenta Zbigniewa Ziobry przynosi już pierwsze efekty. Kawiarnia pod nową nazwą Stary Dobry Świat stała się ulubionym miejscem stołecznych chrześcijan. […] lokal jest tłumnie odwiedzany, zwłaszcza w niedziele po sumie. […] Na Polaków odwiedzających kawiarnię czekają nie tylko pyszne kremówki papieskie i wybór herbat ziołowych od benedyktynów, ale także spora dawka chrześcijańskiej kultury. […] A w niedzielę po wieczornej mszy na cotygodniowym „Dansingu z różańcem” zagrają Armia, De Press i Arka Noego, koncert poprowadzi mistrz chrześcijańskiego rocka Tomek Budzyński. […] Cały dochód z baru w tym tygodniu jest przeznaczony na pomoc dla prześladowanych katolików z Unii Europejskiej.

http://wyborcza.pl/1,75968,10677980,Stary_Dobry_Swiat.html#ixzz1euGd10Yl     Dostęp 27.XI.2011

Komentarz: Publicysta GW używa ulubionego chwytu – jesteśmy prześladowani. Środowisko popierane  przez największy w kraju dziennik przedstawiane jest jako prześladowane. Prześladowcami są chrześcijanie, a całakultura chrześcijańska (a nie jej jakieś przejawy) warta jest wyśmiania. Tylko w nie wielkim stopniu agresywność tekstu łagodzi jego żartobliwy charakter

Przykład 7: Durnie wokół Donalda

Wywiad Paweł Piskorski, przewodniczący SD, były sekretarz generalny PO. Tytuł wywiadu: Donald wie, że otaczają go durnie

Pytanie: I on, i Tusk.i Pan to historycy. Znacie mechanizmy dworu, mechanizmy stalinowskich czystek.

Odpowiedz: Archetyp czystek jest zawsze ten sam i on tu oczywiście zadziałał: Zinowiew pomaga jeszcze usunąć Trockiego, by następnie razem z Kamieniewem być następnym w kolejce do usunięcia.

Rzp 19-20 listopad 2011

Komentarz:  Słowo „dureń” jest jednoznacznie obraźliwe. P.Piskorski mógł użyć słów „ignoranci”, „ludzie pozbawieni odpowienich kompetencji” itd. Wybrał słowo najmocniejsze.

Porównanie premiera Tuska do Stalina nie wymaga komentarza. Zadający pytanie dziennikarz p.Mazurek sam sobie wydał świadectwo kultury słowa, jak również p.Piskorski odpowiadając na tak zadane pytanie.

Przykład 6: PIS czyli nasilenie bandyckich wystąpień

Marek Beylin: Czemu pani, taka blada

Marsz niepodległości został więc ufundowany na wielkim oszustwie. Organizatorzy, Ziemkiewicz, Żaryn, ci którzy mu patronowali, oszukali tysiące uczestników pragnących jedynie uczcić rocznicę niepodległości okazać  zwykły patriotyzm. A naprawdę okazali Solidarność z antysemicką i w dużej mierze totalitarną organizacją.

Niebezpieczeństwo widzę w tym, że kibole, ONR czy nieco bardziej umiarkowani wszechpolscy to dziś jedynie środowiska gotowe do rekrutacji przez PIS lub Solidarną Polskę. Inne się nie nadają, więc towarzystwo to będzie pieszczone przez Kaczyńskiego i Ziobrę. Co zapowiada wzmożoną konfrontację ideologiczną i, obawiam się, nasilenie bandyckich wystąpień przeciw mniejszościom.

Marek Beylin, Czemu pani, taka blada. 11 listopada w Warszawie ujrzeliśmy starcie  słabych z oszustami, GW 19-20 listopada 2011.s.23.

Komentarz: Publicysta GW rozumuje następująco działalność PIS prowadzi do „nasilenia bandyskich wystąpień przeciw mniejszościom”. PiS nie ma innej bazy rekrutacyjnej niż bandyckie środowiska młodzieżowe i ów bandytyzm wspierają Ziemkiewicz i Żaryn.

Przypadek 5:Neofaszystowskie polskie państwo?

Seweryn Blumsztajn: Nie ma dobrych i złych antyfaszystów

Demonstrację przygotowaliśmy jako szeroka koalicja ruchów społecznych i wolnościowych. Zebrane w Porozumieniu 11 Listopada organizacje mają różną motywację do sprzeciwiania się neofaszyzmowi. Skandaliczna reakcja policji i władz na zabójstwo Maxwella Itoi, państwowe represje wobec migrantek i migrantów, homofobia, rasizm, islamofobia, antysemityzm, przyzwolenie na izraelską politykę apartheidu na terytoriach palestyńskich, ukrywanie prawdy o torturach w tajnych więzieniach CIA na Mazurach, narodowa i militarystyczna polityka historyczna – to tylko niektóre zjawiska, których korzenie tkwią w ideologii nacjonalistycznej, w tradycji rasistowskiej, ksenofobicznej i totalitarnej oraz autorytarnego państwa, a którym przeciwdziałają nasi koalicjanci. W Porozumieniu znalazły się także osoby, dla których same neofaszystowskie pochody są wystarczającym powodem, by protestować.
http://wyborcza.pl/1,75515,8792291,Nie_ma_dobrych_i_zlych_antyfaszystow.html#ixzz1euBsY1tz

Komentarz: Z tekstu jasno wynika, że wszystkie negatywne zjawiska, jakie wymienia autor (choć jest dyskusyjne jaki mają one charakter, jak np. tragiczna śmierć Maxwella Itoi)) to przejaw neofaszyzmu, który wspierany jest przez władze i policję.

Warto zwrócić uwagę, że policja staje się często atakowane przez osoby skłonne do skrajnych poglądów lub osoby prymitywne. Publicystysta GW sugeruje uczenie, że działania policji to skutek  „tradycji ksenofobicznej” i „autorytarnego państwa”. Kibol krzyczy „j…. policję, j….psy”.

Przykład 4

Waldemar Ziemkiewicz „Agresja kastrata”

Każdy, kto ma dostęp do internetu, może na własne oczy przekonać się, jak bezczelnie łżą w Polsce „autorytety” i tzw. wiodące media. Serdecznie zachęcam i na tym kończę, bo mam już tego wszystkiego dość.

http://fakty.interia.pl/felietony/ziemkiewicz-mysli_nowoczesnego-endeka/news/agresja-kastratow,1723461  dostęp 19.11.201o

Komentarz: Agresywny język skierowany jest przeciw „wiodącym mediom”, które nie kłamią lub mijają się prawdą, ale „bezczelnie łżą”. Ziemkiewicz ustawia się w roli „sprawiedliwego”, który kwestionuje pseudoautorytety godne jedynie tego, by postawić je w nawias i cudzysłów.

Przykład 3

Niebezpieczeństwo widzę w tym , że kibole, ONR czy nieco bardziej umiarkowani wszechpolscy to dziś jedynie środowiska gotowe do rekrutacji przez PIS lub Solidarną Polskę. Inne się nie nadają, więc towarzystwo to będzie pieszczone przez Kaczyńskiego i Ziobrę. Co zapowiada wzmożoną konfrontację ideologiczną i, obawiam się, nasilenie bandyckich wystąpień przeciw mniejszościom.

Marek Beylin, Czemu pani, taka blada. 11 listopada w Warszawie ujrzeliśmy stracie słabych z oszustami, GW 19-20 listopada 2011.s.23.

Komentarz:  Oponent polityczny skojarzony jest w jednoznaczny sposób z „bandyskimi wystąpieniami przeciw mniejszościom”. Z artykułu Marka Beylina można wnioskować,  że PIS może rekrutować i będzie rekrutować  bandytów.

Przykład 2

Waldemar Kuczyński pisze:

Oni nie chcą w tej obecnej Polsce niczego zmieniać na lepsze. Chcą poprzez skrajnie nieobiektywną, pełną fałszów kampanię wyborczą wprowadzić wzburzenie w kraju i, zwiódłszy wyborców, tą drogą odbić Polskę z rąk wrogów. Im debata nie jest potrzebna, im jest potrzebna wojna na słowa, a temu nie służy siadanie przy jednym stole na gruncie neutralnym i przy neutralnym moderatorze. Znacznie lepsze są własne konferencje prasowe, na których bez ograniczeń można zamieniać język z narzędzia komunikacji na kastet i gazrurkę.

http://kuczyn.com/category/uncategorized/page/2/ dostęp 21.11.2011

Komentarz: Oponent polityczny nie chce dialogu i skojarzony jest w kastetem i gazrurką. Publicystyka Waldemara Kuczyńskiego wykazuje ogólnie dużą agresywność wobec PIS i jest moim zdaniem przykrym przykładem już nie samej mowy wykluczenia ale mowy nienawiści.

Przypadek 2

Jacek Żakowski o  marszu niepodległości:

Sami antifowcy mówią, że w zamieszaniu ktoś z grupy rekonstrukcyjnej uderzył kogoś kolbą… Pierwsze relacje mediów były zaś takie, że „Niemcy napadli polskich rekonstruktorów”. Stawianie na równi kilkudziesięciu zatrzymanych Niemców i tysięcy polskich chuliganów jest niepoważne. Polska Antifa uchroniła zaś pokojowy wiec przed masakrą ze strony kiboli. I wypadałoby im podziękować. Policja nie ma do nich uwag, byli zdyscyplinowani i spokojni. Nie wiem, czy na miejscu organizatorów prosiłbym o ich przyjazd. Myśląc o bezpieczeństwie uczestników Kolorowej, pojawienie się antyfaszystów z innych krajów przyjąłbym jednak z ulgą.

Czy mijanie się z prawdą tak dalece i taki ton jest czy nie jest mową nienawiści? KW

Pierwszy wpis pod apelem jest oto taki:

„…a ktoś inny, po drugiej stronie pisze o „faszystach”, bo nie lubi prawicy…”

Wszystkim tutaj popierajacym marsz ONR-u i „kibiców patriotów”
Życzę Wam z całego serca patriotycznych sąsiadów – z jednej strony patriotycznych kiboli z drugiej skinheadów z ONR.
Wtedy może zrozumiecie kogo i jakie postawy popieracie…
Na ta chwile dajecie się robić w przysłowiowego konia.
Obudźcie się zanim nie będzie za późno.
To generalnie jest mój apel, jako ze znam tych ludzi i to co sobą reprezentują.

http://www.se.pl/wydarzenia/opinie/jacek-zakowski-to-niemcy-zostali-napadnieci_214021.html

Moim zdaniem jest to łagodna wersja „mowy wykluczenia”. Ciekawe jest na jaki fragment apelu internauta podpisujący się anonimowo GROW tak reaguje. Jego informacja jest nie ścisła, nie był to marsz samego ONR, a jego wypowiedz wyklucza dyskusję z uczestnikami marszu. KW

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: